LOCKDOWN

VRÁTIT SE ZPĚT

VRÁTIT SE NA HLAVNÍ STRÁNKU

.

8. LISTOPADU 2020

Když přišla letos do Česka první vlna koronaviru, byla to úplně nová situace. Lidé se prakticky uzavřeli doma a pokud to nebylo vyloženě nutné, nechodili ven, dokonce ani na nákupy. Je tedy jasné, že i centrum Prahy, které je vlastně neustále plné turistů, se vyprázdnilo. Například Karlův most jste přešli jako jakoukoli jinou ulici v menším městě, zatímco dříve byste museli využít ostrých loktů, abyste se dostali na druhou stranu.

Jednoho dubnového dne jsem se rozhodl vstát hodně brzy ráno, popadnout foťák a vyrazit právě na již zmíněný Karlův most. Zatímco celé centrum bylo doopravdy prázdné, tak Karlův most byl plný dalších fotografů (zrada! 😀 ). Když už to vypadalo, že jednoduše žádnou krásnou fotku prázdného Karlova mostu nevytvořím, tak jsem si vzpomněl na nápad, který jsem dostal už několik dní nazpět. A tak vznikla fotka upuštěné roušky přímo na dlažebních kostkách nejznámějšího pražského mostu.

.

Tak…každopádně tu máme listopad (rovněž roku) 2020 a situace je stejná, možná vlastně i horší. Ačkoli je teď spousta lidí přesvědčená, že „virus je výmyslem české vlády a nic takového ve skutečnosti neexistuje“, neustále přibývá počet reálně nakažených. To znamená, že celou situaci zvládáme vlastně daleko hůř, než na jaře, kdy těch „pozitivních“ bylo doopravdy jen pár, zatímco teď se s ním už potkalo několik desítek tisíc lidí.

Je to šílený a není teď nic lepšího, než se držet doma a když už někam vyrazit, tak do přírody, stejně jako já s mou přítelkyní. To je tedy něco, co podniká teď spousta lidí, takže to i v lese vypadá jako někde v centru města (řečeno s nadsázkou…zatím :D), ale pořád je, naštěstí, možné nějaké to prázdné místo v přírodě najít. No a když tu máme znovu ten LOCKDOWN, tak jsem si řekl, že chci udělat novou verzi té fotky z Karlova mostu, kterou jsem v dubnu v centru stověžaté Prahy urval. Je to vlastně druhá vlna, tudíž druhá fotka tohoto charakteru, tak doufejme, že další už nebudu muset tvořit! 🙂

MAKING OF

Tyhle fotky vlastně vznikaly úplně spontánně. Jelikož je to teď s focením těžké, tak trénujeme vlastně pouze doma a procházka byla krásným důvodem, proč naše zrcadlovky provětrat. Fotku ze silnice jsem udělat chtěl, ale původně jsem se obával, že když nějakou krásnou najdeme, tak jedině s hustým provozem, COŽ SE ALE NESTALO, takže jsem měl dostatečný klid na to, abych se natáhnul na vozovku a cvakal…. 🙂

Tak jo, to by bylo dneska všechno, tak na sebe dávejte pozor, chraňte sebe i své okolí a těším se zase příště! 🙂

VRÁTIT SE ZPĚT

VRÁTIT SE NA HLAVNÍ STRÁNKU